top of page

Avuç İçiyle Göz Kapama -Palming-

Palming müthiş bir öz-şifa tekniğidir. 

 

Sizin için gevşemeyi kolaylaştıracaksa yumuşak bir müzik açın.

 

Sandalyede veya koltukta dik oturun, dirseklerinizi minderle destekleyin. Ayak tabanlarınız zemine değsin. Öncelikle avuç içlerindeki enerjiyi artırmak için, eller birbirlerine temas etmeden, avuçlar birbirine bakar durumda, küçük daireler çizin. Bir karıncalanma/mıknatıslanma hissedebilirsiniz, bu normaldir. Bir diğer seçenek olarak avuç içlerinizi doğrudan birbirine sürtmeyi de seçebilirsiniz. Ardından önce sol avucunuzu sol gözünüz üstüne, sonra sağ avucunuzu sağ gözünüz üstüne yerleştirin. Gözleriniz kapalı olsun. Avuç içlerinizin göz kapaklarınıza değmemesi için ellerinizi biraz çukurlaştırın. Parmak uçlarınız alnınızda çapraz şekilde yerleşsin. Karından nefes alıp verin ve boynunuzu gevşek tutun. Göz kapaklarınız kapalı olmalı. Bedeninizi ve zihninizi gevşeten şeyler düşünün.

 

Tabanlardan başlayarak tüm bedeninizi zihinsel olarak tarayın. Kasılmış bir bölge fark ettiğinizde gevşetin. Avuç içlerinize odaklandığınızda oradaki enerjinizin çoğaldığını düşünün ve bu enerjiyi göz kapaklarınızdan göz kürelerinize (kornea-lens-retina-göz siniri) ve oradan da başınızın arka kısmında göz hizasında bulunan beyninizin görme korteksine doğru yönelttiğinizi imgeleyin.

Gevşemeyi sadece gözlerinizde değil, tüm bedeninizde hissedin!

 

 

‘Palming’ doğru yapıldığında gözlerinizde ağrı veya yorgunluk varsa bunlar kaybolacaktır. Bir seferde uzun süre ya da gün içinde daha sık ve kısa seanslar şeklinde yapmayı seçebilirsiniz. Ancak unutmayın, ne kadar çok ve sık yaparsanız o kadar iyi.  

thumbnail_GulayErtekin3.jpg
bottom of page