top of page

Katılımcı Görüşleri

image0.jpeg

Yaklaşık 20 yıldır gözlük kullanıyordum. Uzağı net görememe sıkıntım olmasına rağmen yakın için de gözlüklerimi kullanmaya devam ediyordum. Doğal görme atölyesine katıldığımda sadece gözlerimizin değil düşünce biçimimiz ve duygularımızın da görüşümüzü etkilediğini algıladım. Duygusal olarak bağlandığım gözlüklerimi ilk dersten itibaren takmamaya başladım.

 

Hem uyguladığımız egzersizler hem de her ana yayılan görme alışkanlıkları ilk günden itibaren etkisini göstermeye başladı. Kurs bitiminde çevremdeki tanıdıklarımın da fark edebildikleri güzel değişimler yaşadım.


Şu anda görüşüm capcanlı ve sınırsız..

Gülay Ertekin hocamıza ve Koza Dönüşüm’e beni Dr Bates yöntemiyle tanıştırıp yaşam kalitemi artırdıkları için çok teşekkür ederim.

 


Yena Hacışevki
13 Kasım 2020, Kıbrıs

resimli Çiçekler
IMG_20201017_231145_341.jpg

Uzun yıllardır gözlük kullanıyordum. 2007'de laser operasyon ile gözlerimi 'çizdirerek' gözlüklerden kurtuldum. 

Oysa şimdiki aklım ve bilincim olsa aslında ne ameliyata ne de gözlüklere ihtiyacım olduğunu fark edebilirdim.

Doğal Görme ile ilgili bilgileri edindikçe dünyam değişti, farkındalığım arttı. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum...


Şu anda görüşüm capcanlı ve müdahalesiz-yardımsız GÖREBİLİYORUM.

Bunun yolunu açan sevgili Gülay Ertekin' çok teşekkür ederim.


Burçak Salungan Dinç

2 Kasım 2020, İstanbul

pembe çiçekler
BanuBeypolat.jpg

Günaydın, heyecanımı hemen paylaşmak istedim. Pazar gününden beri ilk defa elime aldığım Ray Gottlieb Göz Grafiğinin en alttaki paragrafını bugün okuyabildiğimi şaşkınlıkla karışık sevinçle fark ettim.

 

Pazar gecesi - ki geceleri bulanıklaşmaya başlamıştı görüşüm - cep telefonu ekranının gayet net olduğunu, rahatlıkla kitap okuyabildiğimi fark etmiştim. Ertesi günü ise daha önce fotoğrafını çekip büyütüp de okuyabildiğim bir paket yazısını  okuyabilmiştim. Yine de o en alttaki paragrafı bu kadar çabuk okuyabileceğimi düşünmemiştim.

 

Bir hayalime daha ortak oldun sevgili Gülay. Çok teşekkürler tatlı, naif ve net rehberliğin için. Her gün gözlerim için bugün ne yaptım diye sormaya ve pratiklere devam.

 

Banu Beypolat, Nefes Terapisti

12 Ağustos 2020

resimli Çiçekler
Suluboya Kelebek 4

Bugün göz muayenesine gittim ve sonuçları sizinle de paylaşmak istedim. Sol gözüm sıfırlanmış sağ gözümde de gelişme var. Ama en önemlisi derinlik algım oluşmaya başlamış. Doktor da çok şaşırdı. Sağ gözüm için gözlükle devam edeceğim çalışmaya...

Sevde Ezgin (Psikolog)

7 Aralık 2018

pembe çiçekler
Suluboya Kelebek 5
resimli Çiçekler

Merhaba,


Sağ gözümde görmede tembellik olması nedeni ile iki günlük yoğunlaştırılmış doğal yollardan görme seminerine katılmaya karar verdim. Eğitmen Gülay Ertekin'in nasıl görmemiz gerektiği ile ilgili öğrettiği egzersizlere bir de ilgi, şefkati ve yardımseverliği de eklenince iki ay gibi kısa bir sürede göz tembelliği nedeni ile oluşmuş kaymamda azalma meydana geldi ve bunun bir yansıması olarak dünyaya bakışım ve algılayışım da değişti. Altı ayda göz tembelliğim ortadan kalktı,yeniden üç boyutlu görmeye başladım.

Yeniden görmeyi öğrenmeniz, gözlük veya lense ihtiyaç duymadan hayatın keyfine varabilmemiz için bu eğitime katılmanızı öneririm. 

Pınar Onataslan 

5.12.2017

pembe çiçekler

Bir değişken olarak göz...

Sol gözü 4,50, sağ gözü 4,00 olan ben, bundan 6 ay önce gözlüksüz beş dakika geçirebileceğimi hayal edemezdim. Bugün, 6 ay sonra sol gözüm için 2,25, sağ gözüm için 1,75 numara camlar kullanırken (yalnızca akşamları ve bilgisayar kullandığım esnada), gözlüğün ağırlığı hiç olmadığı kadar rahatsız edici.

Doğal Görme seminerleri adı altında aldığım eğitim göz ve gözün sahip olduğu sayılar hakkında yepyeni bir bakış açısı kazanmamı sağladı. Bakış açımı değiştirebileceğimi bilirdim ama doğrudan bakışlarımı değiştirmek...

Gözlük takmadığım zamanki "balık bakışlarımı" 6 ay içinde düzelttim. Nisan ayında başladığım seminerler sayesinde, derse başladığımda 4,50 olan gözlüğümü şimdi kullandığım 2,25 almış durumda ve kısa bir süre içinde gözlüğe bir daha ihtiyaç duymayacağımı biliyorum.

Thomas Quakenbush'un dediği gibi, kırılan kemikler, yanıklar, kesikler iyileşebilirken, mide ağrıları yok olabilirken, milyonlarca yıldır evrimleşen gözün insan vücudunun kendini iyileştiremeyen tek parçası olduğuna inanmak; delilik!

Besna Ağın (Akademisyen)

29.09.2016

Suluboya Kelebek 15
bottom of page